postheadericon Do zasłon, rolet rzymskich, lambrekinów, moskitiery

Wystrój okna w kuchni, sypialni czy salonie to subiektywna decyzja. Nieraz wybór może się okazać niełatwym, bowiem prócz tradycyjnych zasłon możemy sobie dzisiaj wieszać lambrekiny, montować rolety i to bardzo różne. Świat dekoracji okiennych jest bogaty i wciąż urozmaicany, nie samymi wzorami czy kolorystyką, ale funkcjonalnymi ulepszeniami. Jednym z nich są taśmy do zasłon. Ich rola jest podwójna; dbać o ładne układanie się tkaniny na oknie i ułatwiać jej zawieszanie.

Taśmy marszczące do zasłon sprzedają się bardzo dobrze jak i same zasłony z już wstawionymi taśmami. Trzeba tutaj zaznaczyć, że wszycie taśmy ozdobnej do firan lub zasłon nie jest trudnym zadaniem i każda pani domu może uatrakcyjnić w ten sposób wygląd swoich zasłon. Rodzaj taśmy wpływa na wzór w jaki układają się później zasłony opatrzone nimi. Mogą to być taśmy tunelowe, z dwoma lub trzema fałdkami, taśmy rodzaju ołówek. Dzięki nim zmarszczymy zasłony naprzemiennie.

Przede wszystkim w taki sposób ładnie prezentują się zasłony upięte na stałe, ponieważ ich rozsuwanie powoduje utratę marszczenia. Pofałdowanie materiału naokiennego to główna cecha lambrekinów. Przez marszczenie i drapowanie, przyzdabiają samo okno, stanowiąc jego efektowne wykończenie. Dobieramy je względem wystroju wnętrza toteż i samo marszczenie a raczej rodzaj taśmy marszczącej do lambrekinu ma tutaj duże znaczenie. Może to być zwykła taśma z dwoma fałdkami. Po ściągnięciu sznureczków już uzyskujemy elegancki efekt pofałdowanego materiału zdobiącego górne partie okna. A czy jeśli mamy zamiast zasłon rolety, czy je można jakoś wzbogacić? Można wykorzystać do tego taśmy pionowe z kółkami, transparentne oraz tunelowe- zależnie od oczekiwanych efektów.

Przy pomocy takich taśm rolety można dowolnie układać, fałdować a przy tym ze zwyczajnych rolet stają się one znakomitą ozdobą okna. Jak to działa? Taśma wszyta na całej długości rolety po jej podciągnięciu przy pomocy sznureczka lub łańcuszka układa się odpowiednio. Jej wygląd zależny będzie od rozstawienia kółeczek lub przelotek. Można nabyć taśmy do rolet przyszywane lub na rzepy. Samoprzylepne taśmy rzepowe stosuje się również w moskitierach. Znacznie ułatwiają ich montowanie w oknie i trzeba przyznać, że tego rodzaju rozwiązanie jest znacznie tańsze niż gotowa moskitiera na ramie. Przy pomocy taśm rzepowych szybko zabezpieczymy wnętrze przed niechcianymi insektami.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17715 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/do-zaslon-rolet-rzymskich-lambrekinow-moskitiery/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/load.php(679): in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435