postheadericon Do scrapbookingu, decoupage, pakowania prezentów

Dekorowanie prezentów, choinek czy stroików gwiazdkami i kokardkami zrobionymi z tasiemek i wstążek, to bardzo łatwa czynność i na dodatek może dawać ogromnie dużo przyjemności. Poza dobrą zabawą, możemy mieć również satysfakcję z ręcznie wykonanych pięknych ozdóbek, które niejednokrotnie w kwiaciarniach bądź na stoiskach z bibelotami ozdobnymi, kosztują nawet kilkanaście złotych. Za te same pieniądze możemy mieć zwój ozdobnej wstążki i zrobić o wiele więcej kokard do przystrajania wszystkiego co tylko przyjdzie nam do głowy. A ponieważ dekoracje świąteczne to nie wszystko, przyjrzyjmy się innym formom kreatywnego tworzenia ozdóbek.

Przedstawicielem w tej dziedzinie jest niewątpliwie scrapbooking. To sztuka ręcznego dekorowania kartek, książek, albumów, pamiętników itd. Dla wielu osób jest to pasja, w której dochodzą do ogromnej zręczności pozwalającej im tworzyć przepiękne elementy do dekoracji opakowań na prezenty i nie tylko.

Głównym materiałem używanym w scrapbookingu jest kolorowy papier, ćwieki, nity, cekiny jak też różnorodne taśmy i tasiemki. Tutaj nie narzuca się tworzącemu żadnych zasad dekoracji, wedle upodobania może przycinać, naklejać, składać używany materiał i w ten sposób przyozdabiać zdjęcia, jak i ramki czy albumy specjalnie na nie przygotowane. W tym celu najlepiej używać papierowej taśmy samoprzylepnej washi. Można ją kupić w sklepach z artykułami papierniczymi jak i w Internecie. Dostępne są rozmaite wzory i kolory.

A czy w decoupage można zastosować dobrze znane nam tasiemki i wstążki ? Ta bardzo rozpowszechniona technika zdobnicza najczęściej wykorzystuje papier jako materiał. Dekoracyjny papier samoprzylepny nie ma co, znacznie ułatwia dekorowanie przedmiotów metodą decoupage. Washi tape są bardzo łatwe w użyciu można je wykorzystać jako taśmy do dekoracji kopert.

Do wyboru mamy wiele motywów także papierowe taśmy przyozdobią kartki na święta niezależnie od pory roku. Dają bardzo dużo możliwości, są łatwe w stosowaniu i co najważniejsze niedrogie, więc można mieć ich kilka na różnorodne okazje nawet jeśli przyjdzie nam ochota udekorować kolorową taśmą zeszyt lub pamiętnik. Mnóstwo bardzo dobrej jakości taśm i wstążek odpowiedni do scrapbookingu i decoupagu może być wykorzystywanych do nietuzinkowego pakowania prezentów. Warto o nich pomyśleć przed Mikołajem.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17537 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/do-scrapbookingu-decoupage-pakowania-prezentow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/load.php(679): d in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435